Donaldi kodu ja pere, kus sa ometi oled!

Meie seekordse hoiulise taust on erinev kõikidest varasematest hoiukassidest. Ka kass ise on erinev kõikidest varasematest hoiukassidest.

Donald elas 3+ aastat tagasi Saaremaal Aste külas kodutu elu, ohverdas külmaeidele oma kõrvad ja sattus ca 40 kuud tagasi Saaremaa Lemmikloomade Turvakodusse, kui sealsed tublid vabatahtlikud Aste küla kassikolooniale lõpu tegid ning loomad enda hoole alla viisid: kastreerisid, vaktsineerisid, kiibistasid ja ussirohutasid. 38 pikka kuud elas Donald, hüüdnimega Pässu, kassitoas koos paljude teiste koduootajatega. Ootas ja oli tagasihoidlik. Ning ei jäänud mitte kellelegi silma 😦 Mitte kellelegi….

Kuna ma olin mõne aja eest koju aidanud Turvakodusse sattunud Orissaare-Oskari, siis seekord otsustasin aidata Donaldit, kel katus ja toit olid olemas, aga…. kes tahaks lõpmatult olla 1 sajast+ hoolealusest! Nii sai Donaldil ette võetud tema elu pikim reis üle Väinade ja Muhu Pärnusse.

Donald üllatas mind oma eluvõimsate vurrude ja kulmudega, need on täiesti unikaalsed. Lisaks kannab ta uhkeid karvaseid pükse! Aga eriti äge on Donaldi häälitsemine, ta ei näu, aga poolnäub. Ma ei oska seda kirjeldada, aga kui ta omaette öösel ringi tatsab, siis kostub hääl, mis koosneb pooleks hakitud näudest… see kõlab, nagu inimene, kes kõnnib mööda tuba ja arutab iseendaga maailma asju.

D. on meil elanud nüüdseks 6 nädalat, ent mul pole veel õnnestunud võita tema usaldust, ei loe jagatud maiused ega mahedad jutuajamised. Olud pole olnud ka väga soosivad, meil algas remont ja see tegevus pole teadagi kõige vaiksem tegevus. Donald sööb rahustava toimega Calm krõbinaid ja seinas on Feliway. Sellele vaatamata eelistab D. hoida varju, kust ilmub välja vaid endale teadaoleva loogika alusel. Liivakasti käib nagu vari, kui silmanurgast näen, et toimus mingi õhuliikumine …

Meie kassiparvega on tema läbisaamine rahuldav, mõnikord aetakse kedagi taga Donaldi poolt, mõnikord on ta ise tagaaetav. Üksteise nina eest pätsatakse toitu ilma vimma tekitamata. Päikeselaigus meeldib D.-l ennast pesta…. aga no palun, ära tule lähemale kui meeter-paar.

Selge, et D. aklimatiseerumine võtab veel aega, ent võimalik, et kusagil vaiksemas kodus läheks see tal kiiremini. Ma tean, et kusagil on keegi, kel jätkub kannatlikku meelt ja armastust ühe elus palju näinud kassipoisi jaoks, kes ühel päeval ennast lõdvaks laseb ja suurest õnnest su külje all end selili keerab ja pai tahab …. üks kord see juba juhtus, nii paariks-kolmeks minutiks 🙂

Kui Sul tekkis huvi või tead kedagi, kes unistab rahulikust sõbrast, siis Donaldi kohta saab rohkem infot helistades 53 079 644. Vajadusel transport üle Eesti hoiukodu poolt.

DSC_1569~3DSC_1937DSC_2016

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Gazz, Heategevus, Hobid, Koduotsivad kassid, Loomad, Positiivsus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s