Araabia tripi 1.päev: Abu Dhabi.

Lühidalt on meie AÜE seiklust väga raske kirjutada, kuid pikaks jutuks pole eriti mahti, elu Eestis läheb edasi  ja uued tegemised ootavad tegemist. Kogemused samas näitavad, et kui reisi kohe kirja ei pane, siis see jääbki tegemata (Ungari, Island, Meremaa, Kanada…)

Niisiis, tulistan puusalt 🙂

Laupäeva õhtul sõitsin Tallinnasse ära, et varahommikul G-ga sadamasse sõita ning sumadaanidega laevale kihutada. Olemine oli vist nii unine (või on seiklus ähmastanud kõik eelneva), et ma ei mäleta suurt midagi Helsingisse jõudmisest. Igaljuhul jõudsin Vantaa privaatses peatuspaigas veel tööasju toimetada, et täiesti kerge südamega lennukisse jalutada.

Juba algus oli paljulubav, nimelt istusin üksi kolmeses pingireas ning sain mõnuga kaasavõetud kergmagamiskotis pikali visata ning magada. Sest ees ootas unevaba öö kohapeal – maandumine kell 2 öösel, rendiauto ja pea ees liiklusesse – 150km kiirteel pealinna. Peatee tähendas piirkiirust 120-140km/h 4-6 realisel ühesuunalisel teel, mis vaatamata öötundidele kihas autodest.

untitled

Reisiärevus oli piisavalt suur, et hommikuni roolis mitte magama jääda, me triivisime Araabia Ühendemiraatide pealinna napilt enne tipptundi ning parkisime end ära selliselt, et saime hakata koheselt linnapanoraami fotoshuutima Marina Malli lähistel, esimesed kassid ilmusid mu teele …

dsc_00941

Mereõhk hingatud, võtsime suuna Emirate Palace’le ja President Palace’le, esimene oli veel suletud avalikuks külastamiseks ning teine… oli nagunii suletud külastamiseks. Kui me parkisime auto lähedusse, et palee aiataga jalutada, lasti vilet sõduri poolt, kes viipas selgelt, et see koht pole meile jalutamiseks kaameraga ega ilma. Nu-nuhh, silte sellekohaseid me kusagil igatahes ei kohanud. Edasi liikusime väidetavalt vaatamist vääriva mošee poole, selmet lasta end valvuritel ära koristada.

DSC_0212[1].JPG

No see ehitis muidugi sõnadega väljendamist ei kannata, sest see on lihtsalt lummav iga ilmaga ja igast küljest. Maailma suuruselt 3-s mošee Sheikh Zayed Mosque valmis detsembris 2007 – ideest avamiseni läks 21 aastat.Mošee läks maksma natuke+545 milli USD, mis valmis sai,on minu silmis kaunim, kui Taj Mahal, aga noh, valmimisaja tehnilised võimalused olid väga erinevad nende ehituste kallal nokitsemisel. Igaljuhul suutsime seal veeta 3,5 tundi sh teha kaasa 45min kestva giidiga tuuri ning külastada naiste raamatukogu. Kogu see lust ei maksnud sentigi, lihtsalt vaata ja naudi!

DSC_0281[1].JPG

Selle suure ilu sees oli kõht tühjaks läinud ning me otsisime lähima Malli ehk kaubamaja, kus laadida ennast ja telefoni ning võtta ühendus meie kohaliku võõrustajaga, Abduliga. Järjekordne vau-efekt sündis, kui meid mitte kunagi kohanud Nigeeria juurtega ülikooli õppejõud telefonis meile vastu säras ja ütles, et saadab meile takso koos koduvõtmega giidiks. 😀 Nii me siis sõitsime eskordituna ühe 67-korruselise maja ette ning astusime sisse kahetoalisse korterisse, mille välissein oli muidugi maast laeni klaasist. Peremees oli külmikusse ühte-koma-teist meile varunud ja andis vabaduse teha, mis tahad: mine vanni või maga, söö ja joo; tema tuleb paari tunni pärast! Voilaa!

See kõik oli nagu uni, ausõna. Abduli saabudes olime jõudnud veidi magada ja kohtumine oli nii siiras ja soe, nagu oleksime vanad tuttavad. Arvate, et ei saa paremaks minna, siis arvake uuesti, seesama ülikooli õppejõud armastab kodus süüa teha ning otseloomulikult valmistas ta meile kõigile ka õhtusöögi, taimetoidu osa lubas ta lahkelt mul endal vaaritada ning et külmikus oli piisavalt erinevaid köögivilju, siis oli see lihtsamast lihtsam. Ja kui te nüüd arvate, et siit enam paremaks minna ei saa, siis arvake veelkord. Abdul tellis takso ning viis meid enda  kulul õhtutuledes linnaga tutvuma 😀

See siin on meie kodu parkimismaja katus – 5.korrus – korvpalliväljakute, basseinide ja päevitustsooniga. Sellel korrusel on ka jõusaal, mis kõigile majaelanikele tasuta kasutada. Pole paha!

DSC_0306[1].JPG

Hommikul sõitis Abdul aga ära Dubaisse messile ning meie jäime koju magama. Et lahkudes jätta võti alla nn valvelaua tüdruku kätte!

Seiklus oli alanud täiesti ulmeliselt… [jätkub]

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Araabia Ühendemiraadid, Couchsurfing, Foto, Määratlemata, Reis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s