Spordiaasta

Lõppenud aasta oli statistiliselt viimase kuue aasta sportlikuim, varasemate aastakute osas puudub mul kirjalik ülevaade, ent ma ei arva, et sealt võrdväärset leiaks. Kahjuks kuude lõikes oli aastane trend totaalselt negatiivne, seda kahel peaaegu objektiivsel põhjusel: uus töökoht ja opp oktoobris.

Mullune aasta oli see mitmes mõttes meenutamis- ja talletamisväärne:

1. olen Tartu Maratoni üritustel osalenud alates 10.maist 2009 kokku 2o korda (+ tühja jooksnud registreering ärajäänud suusamaratonile ’14), ent seni puudus TM Nelikürituse tulemus, ei olnud ma vaimult küps ei täispikkadeks velodistantsideks, ammugi jooksuks. Sedapuhku teenisin eneselegi ootamatult välja ametliku Tartu Nelikürituse märgi. Selleks pead olema läbinud 4 põhiürituse pikimad distantsid. Selles kadalipus läbisin esmakordselt kevadise Jooksumaratoni? 23km, juunis rattaralli 133 km ja septembris rattamaratoni 89 km. Täiendavalt jooksin oktoobris Linnamaratoni 21,1 km, mis Nelikürituse arvestusse ei läinud.

SEB Tartu Neliküritus 2014 tulemus – kurat, ma olen enda, kui eriti pühapäevasportlasega rahul, ausõna.

üldarvestus_koht naiste arvestus_koht
355 25

Kõik need julgustükid said teoks kahel sisulisel põhjusel: talvine valmistumine Vasaloppetiks ning lume puudusel läbitud jooksukm-d. Ja ei midagi enamat.

Üritus Koht Vanusekl. koht Aeg
4.10.2014 3. Tartu Linnamaraton 21,1km 555 33 2:29:59
21.09.2014 SEB 17. Tartu Rattamaraton 89km 2917 29 5:02:40
1.06.2014 SEB 33. Tartu Rattaralli 133km 1554 12 4:51:59
11.05.2014 SEB 32. Tartu Jooksumaraton 23km 1635 62 2:28:24

Ahjaa, mis seal salatit – sel päeval, kui TM suuskamises ärajäi, kütsin ma vihmas ja osaliselt kunstlumel Jõulumäel ca 3 km ringil (mustad metsaalused) 63 km. See oli tõsiselt Rõve ettevõtmine – igal ringil 5 korralikku tõusu! Peaproov VL-ks.

Selügisel muutis TM korralduskomitee mitmikürituse reegleid ja arvatavasti ei toimu endisel kujul Neliküritust enam mitte kunagi, kuna alanud aastast toimub juba  TM Kuubik . Ootamatult ja planeerimatult õnnestus saada viimane võimalik suve(ja talve)niir.

2. enese proovile panemine Vasaloppetil, korralik etevõtt ja … elamusi kogu raha eest.

3. läbi sörgitud 42,2 km, mida teadjamad kutsuvad maratoniks ja mille elusalt läbimiseks mina end kunagi poleks pidanud. Jama sellega muidugi oli, kuna seedekulgla vedas alt. Mis tähendab, et saaks ka paremini, kui … end kätte võtta. Juba sel aastal, samal ajal, samas kohas.

Normaalne.

Uue aasta eesmärk – tasa sõuad, kaugele jõuad – olla pühapäevasportlane edasi.

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: ülevaade, Hobid, Maratonid. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s