Mis inimesed need on!? Lood elust enesest 5.osa

5.lugu. Suitsiiditerrorist Taisto Bussi roolis – Tõeline vedamine?!

Enamus meist teab, millised olid eile pärastlõunal teeolud Eestis. Ikka ja jälle leidub kahjuks roolikeerajaid, kes ei hoolimata enesest ega teistest liiklejatest, eiravad elu. Eriti kurb, kui selliseks osutub bussijuht, kel peaks olema mõistust ja aru rohkem, kui kellegil teisel.

Tulime eile õhtuhämaruses rabamatkalt ning liikusime kella 15 tuuris Ikla-Pärnu lõigul sõiduautode rongis ühtlasel kiirusel umbes 85 km/h. Tee oli lumega kaetud ning lumesadu tihenes. Nähtavus oli 50-80m, mitte rohkem. Ja siis ühel hetkel enne Uulut näen tahavaatepeeglist erksaid tulesid möödasõitu alustamas minu taga sõitvast sõiduautost. Tuletan meelde, et nähtavus oli olematu. Sellele vaatamata otsustas kollaseks Taisto bussiks osutunud masin end korraga mööda litsuda nii meist, kui meie ees liikuvast sõidukist – 3 kärbest ühe hoobiga! Bussinumber oli lumepilves ja loetamatu. Siit siis esimene rikkumine Taisto kamikadze poolt – kiirus kaugelt üle lubatu.

Teine pahviks lööv s’iduvõte oli see, kui pikale veninud manöövri käigus Uulu asula vahele jõudnud buss sõitis täistuuril vastassuunavööndis – teiseltpoolt teekeskmesse ehitatud ülekäiguraja ohutussaart – ilmselgelt pideva joone ala.  Vaevu oli buss õigele teepoolele tagasi reastuda jõudnud, kui Pärnu suunalt tuli teehooldusmasin, mille taga kolonn sõidukitest. Kui see sahk oleks olnud 100-200 m eespool, oleks tagajärjed võinud olla väga valusas, kaugemale ei taha ma mõelda…

Buss läks omateed ning me kulgesime arukate juhtide kolonnis edasi Pärnu suunas. Salvestasime tee- ja ilmaolud telefoni. Jõudes Pärnus Raeküla ristmikule, nägime mida …. seesama buss seisis valgusfooritaga ning polnud kuhugile jõudnud! Korraga liikuma saades sõitsime bussile kõrvale, et selgitada, mis liiniga tegemist. Viidet liinireisile ei olnud. Vaatamata sellele, et sõitsime sõidutee parempoolses (aeglasemas) reas 50 km tunnis, arvas bussijuht, et ta tahab nüüd meie sõiduritta reastuda ja hakkas kätega vehkima – kas pidime kiirendama või seisma jääma, ma aru ei saanud. Seda bussijuhti tahaks kohe kõnetada, tekkis mõte.

Ja see võimalus meil tekkis, kui Taisto buss registrimärgiga 042BDT keeras Kaubamajaka parklasse. Buss oli rahvast tulvil ning sõitjateparv imbus keskusesse, ilmselt siis wc, poe ja/või söögipeatus. Päevakangelane ise:

Taisto kamikadze

Taisto kamikadze

 

Tõeline vedamine?

Tõeline vedamine?

Kui buss oli tühjenenud, tuli härragi jalga sirutama, olin teda rahulikult oodanud. Nüüd varjas tüüp end küll juba kapuutsiga. Astusin ligi ja teretasin eesti keeli. Vastus oli idakeelne, ma  ei hakka siin slaavitähti kasutama, sestap teen lühidalt:

Mees enda sõidustiilis midagi ebatavalist ei leidnud ja irvitas sõnaotseses mõttes (ma olin pahv, sest mees tõepoolest lausirvitas!), öeldes, et ta teab, mis ta teeb, ta on juba 10 aastat…. Ma küsisin, mis see 10 aastat on, ma sõidan juba 1995 aastast (19 a pidevat-pidevat roolis olemist). Mees kostis selle peale, et see on mingi nali.

?! Ma ei tea, et EV-s lubade saamine 25 aastaselt eriline nali oleks. Aga vb ma nägin nii noor välja?!

Niisiis, Taisto Busside tellimisel peate olema valmis ka sellisteks juhtideks. Firma infoliinile sai helistatud. Ehk tuleks esmaspäeval ka kirjalik avaldus teha, tegemist ei ole inimese isikliku lõbuga kusagil autodroomil, see inimene ei sobi liiklusesse, on meie autos viibinute ühine arvamus.

 

Taisto bussidega juhtus kaks liiklusõnnetust

Tallinna–Valga liinil sõitnud Taisto buss põrkas möödasõidul kokku vastu tuleva veokiga. Paar tundi enne õnnetust manitses politsei ühe autojuhi kõne peale bussijuhti, sest see tegi üliohtlikke manöövreid.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ave Lillemäe teatel kaldus 1946. aastal sündinud Toivo juhitud kaugliinibuss eile kella 23.57 ajal Tartus Turu tänaval seni teadmata põhjustel vastassuunavööndisse ja sõitis otsa sõidutee keskel paiknevatele liiklusmärkidele. Lillemäe teatel oli tegu sama juhiga, kes sõitis paar tundi varem Võrust Tartu suunas ja kellel käskisid reisijad peatuda Põlvamaal Maaritsas pärast seda, kui nad olid pääsenud paaril korral napilt kraavi sõitmisest.

 

Mu isiklikud sõidukogemused Taisto bussijuhtidega Euroopas 90-ndate lõpust on väga positiivsed. What s up, Taisto Buss!?

 

 

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Mis inimesed need on!? Lood elust enesest 5.osa

  1. Pingback: Case closed. Mis inimesed need on!? Lood elust enesest 5.osa | the driimer püüab selgustele jõuda…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s