Mis inimesed need on!? Lood elust enesest 4.osa

4.lugu. Eestlane olla ei ole alati uhke ja hää!

Ma arvasin, et selliste lugudega on mõneks ajaks ühelpool. Ent ei, inimeste veider käitumine minu läheduses jätkub. Kas jälle võis olla mõjuteguriks mu lätlasest Ford, jätan igaühe otsustada.

Naastes pühapäeval Saaremaalt, rivistusime Muhus rahumeelselt praami üldjärjekorda, mis oli otsapidi teeäärsest sammasmajast lääne poole veninud. Nagu ikka suviti, kui kõikse mees tahab korraga mandrile imbuda.

See Teine muretses puuduvate kemmergute pärast ja võttis nende puudumisel suuna mõne suurema kadaka taha. Mina kraapisin sel ajal kotist välja Liivalt ostetud salaatiku ja otsisin parasjagu mööda salongi taga kahvlit, kui minu ees järjekord vaikselt edasi veeres, tekitades minu ette paari auto pikkuse tühimiku. Kuna mul oli ühes käes salatikarp ja teine otsis parasjagu bartatšokist kahvlit, ei survestanud ma jalamaid gaasipedaali. Minu üllatuseks võttis minu taga seisva autojuht vastu kiire  arrogantse otsuse hõivata joonelt tekkinud tühimik. Tema järel pressis end veel teinegi auto end minu ette. Ma vaatasin toimuvat ja ilmselgelt ei saanud aru, mis äsja toimus! Ma olin lihtsalt sõnatu ja ma jätsin reageerimata, kuna minu jaoks oli see kui veider unenägu.

See Teine saabus põõsast ja küsis, mis toimub!? Ütlesin, mida just näinud olin. Minu kaaslane võttis oma salatikausi ja seedis selle sisu süües toimunut. Suurem nälg kustutatud, läks Teine tolle esimese auto juhiakna juurde ja ütles midagi sellist: “Jäta nüüd enda ette selline vahe, et meie auto saaks oma kohale naasta.” Ja siis sealt oli tulnud vaid mõmin ning Ja-jah! Eesti keel ilmse lätlase suust pani kokutama?

Mina ei oska öelda, miks see keskealine juht koos oma kaasreisijast prouaga nii käitus. Ma polnud esmast korda praamijärjekorras ning möönan, et kui järjekorras seisab ilma juhi/reisijateta auto, on selline möödasõit üldiselt levinud, sest kes krt teab, millal liikuri dirigent võtmetega saabub.

Järgmise järjekorranihke käigus sain oma koha tagasi ilma ühegi tõrketa.

Autode rivi venis tasapisi – triivides meid endaga – sadamale lähemale. Mulle meenus see sari siin. Võtsin fotoka ning astusin autost välja, jäädvustamaks meie taga looklevat autoderivi. Sealhulgas hõbedast Wolksu ja tema kärsitut juhti!

334 TDZ

No vot, praamis sattusime erinevatesse ridadesse ja nüüd nägin ära ka need inimesed. Millegipärast oli härra häiritud, et tema auto mu pildile jäi (küsis: oli vaja pildistada? vastasin: jah, fotograafia on mu hobi – pildistan kõike, muuhulgas ka imelikke inimesi :))

Rohkem me ei suhelnud, praamist maha sai see teine rivi enne ja me keerasime Virtsus  tankima.

Pärnusse sisse sõites, jõudsin Tallinna mnt. ristil valgusfooritaga sellele samale autole kõrvale. Selgus, et ikka ei olnudki kiire! Aga ligemesele keerata oli oi kui suur soov.

Olgu siis see avaldus siin kergeks häbipostiks tehtud meheteo eest ja tulevikuks soovin  et Jõuluvana sellele Mäidule viisaka käitumise käsiraamatu tooks.

=The on rääkinud, hõi=

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Eesti. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s