RMK Matkatee Aegviidu-Ähijärve 627 km [Proloog]

Oli selle aasta lõikuskuu üheksateistkümnes päev ja ma viibisin mõni tuhat kilomeetrit ida suunas, Kirovi linnas /aastani 1934 nimega Vjatka/, kui Oandu-Ikla rajal kohatud pisike punapea Piret saatis mulle järgmise teate: “Tsauki Sa seda tead, et RMK tegi uue matkatee.. aegviidu-ähijärve (627km !).”

Pärast väikest teemaarendust resümeerisin ma: “627 on ikka päris nilbe number, kui mõtlema hakata!” Oandu-Ikla “jalutamisest” oli möödas umbes täpselt 11 päeva ja mu väike värdjas varvas oli endiselt medikamentide mõju all, aga juba olin ma valmis ideed oma peas vaagima… juhul, kui ma sügisel ikka veel Jalutusministeeriumis ametis olema peaksin.

Pärast unustamatut sõiduelamust Venes Taevaskoja kaudu naastes, torkas RMK uue raja tähistus mulle täpselt silmevahele ja ma võtsin seda, kui märki…

Kodus väheke hinge tõmmanuna võtsin RMK veebis ette ja viisin ennast tasahilju rajaga kurssi, esialgu hästi ettevaatlikult, salaja. Ideest tegudeni jäid puudu mõned eluks vajalikud atribuudid, eelkõige rattakott. Ent tänapäeval pole midagi lihtsamat, kui jätta Näoraamatu seinale teade: Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes omaks järgmisi rattamatkatarvikuid: vihmakattega või veekindlat 2- kuni 3-osalist jalgrattakotti tagumisele pakiraamile ning (veekindlat) kaarditaskuga juhtrauakotti?

Tulemus ei lasknud end kaua oodata – sain nii koti, ühe inimese minimalistliku telgi, kui ka kiigu, mida on võimalik puudevahele kinnitada. Varasem mitmepäevase rattamatka kogemus oli mul ümar null, ent see ei heidutanud sugugi. Mul oli tunne, et Oandu – Ikla kogemusega olen ma küpsenud piisavalt. Täiendavateks väljakutseks – üksi ja sügisel.

Et Juunior pidi 1. oktoobril armeesse siirduma, tahtsin septembri lõpupäevaks vähemasti koju tagasi jõuda, et noormehele enne üks korralik ahjupraad küpsetada. Sel põhjusel tiksus paika stardikuupäev: 20. september. Kümne päevaga tundus retk igati teostatav olema. Pagasi ettevalmistus nägi välja selline kaootiline, et eelmisel päeval kuhjus potentsiaalne kraam diivanile ja toanurkadesse osakondadesse. Kraami sai ilmselgelt palju, ent filter pidi toimima koti pakkimisel (mis toimus tavapäraselt südaööl enne teeleasumist). Rong Pärnust Tallinnasse väljus 6:55. Veel oli aega.

Hommik tervitas udulaama ja suhtelise pehmusega. Rong oli tühi ja unine. Minu viimane rongisõit toimus 2008 Indias odavas platskaardis alt üles lugedes kolmandal naril, ma olen ju teadagi võimalusel  elamus-turist. Nüüd ei pakutud küll narisid, ent poolel teel viskasin end rongipingil horisontaali. Ma olin oma kaasavara ja rõivastusega ilmselgelt eristuv rongile imbuvast massist, otsustasin aju mõneks ajaks välja lülitada. Balti jaamas aitas üks meesterahvas mul ratta perroonile tõsta (kõrguste vahe!) ja ma istusin isukalt sadulasse, et sõita Al Mare Hawaii Expressi rattale korralikku esilaternat ostma.

Poolel teel, enne Merimetsa Selverit, annab üks auto signaali. Noh, jäin ette või laseb mind üle tee, mõtlen ja sõidan edasi. Ent võta näpust, autojuht ei lasknud mul minna, klassivend Tarmo! Et mul oli üle kolme tunni aega Aegviiduni viiva rongini, teeme Ampsus kohvi ja pontšikud ja pajatame elust ja matkamisest. Me olime peale keskat näinud vast 2  korda 25 aasta jooksul! Ja ta leidis mind kiivri, prillide ja rattadressi alt üles! Luuraja! Vilistlaste kokukale ta ei tule, karjääriredelil turnimine viib mehe mujale. Ootamatu algus igatahes.

Al Mare Hawaii paigaldab mulle 5-e LED pirniga laterna, peaks piisama. Et mul on ikka aega veel, veeren Laulupeo uulitsasse ja saan veel minu inimese Kaitsiga jututada ja lõunaks armeenia? oasuppi. Tuleb kõne Oandu – Ikla raja tuppamajutajatelt, et kas ma seekord ka läbiastun 😀 Ja huumor pritsib taas, Paavo omas mahlas!

Kell 14 on aeg võtta suund tagasi Balti jaama, osta üks pileetik, kobida rongi ja Aegviidu peatust mitte mahamagada. Mis oleks äärepealt ka juhtunud …

EF200027 (1)

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Eesti, Hobid, Maratonid, RMK Matkatee 627. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to RMK Matkatee Aegviidu-Ähijärve 627 km [Proloog]

  1. Sulev L ütles:

    Algus tundub juba paljutõotav. Ootan kannatamatusega järge 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s