Otepää – Elva – Otepää

Selle aasta vist viimane sportlik jõupingutus oli ootuspäraselt meelipaitav ettevõtmine. Kui väljaarvata see, et nii täpselt pole ma stardikoridori maandumist varem suutnud sooritada: 1 minut enne jooksu pealt oma stardigruppi otsimas, stardipaugu kõlades ei olnud ma jõudnud veel kinnitada kiibiga numbrit ratta lenksu külge. Ent ma olin joonel ja muu polnud tähtis, algus venis piisavalt, et number oma kohale kolme kinnituse asemel kahega ikka installeerus.

Suve totaalne kuivus andis sõidule mõnu: puudusid pehmeks tallatud heinamaad, rattaid endasse imevad mudamülkad ja prillidel nägemist piiravad poripritsmed. Selle eest oli ohtralt haljast liiva, mis on teadagi salakaval – suuremal kiirusel ja/või viraažides võib su ratas lihtsalt vibama hakata, tähtis on ohjata lenksu ja hoogu anda. Näha sai nagu ikka kõike – verd, kukkumisi, purunenud kumme, katkenud kette. Isiklikult läks mul jälle hästi, viies kord Rattamaratonil ja elus-terve. Uudsena mõjus sel aastal ratta väljanägemine siiski – ehkki olemuselt hõbehall, oli ratas ja muidugi rattur kaetud ühtlase tiheda tolmukihiga, sest 40 km ulatuses tolmas kõik, mis rataste alla jäi. Trassi kohal hõljus seda ollust nagu putru.

tartu-rattamaraton-2013-126751

Üks intsident oleks küll murdosa sekundit hiljem päädinud valusa põrkumisega. Situatsioon lihtne – kohe-kohe on ees liivane täisnurkne parempööre ja mina liigun sisekurvi pool servas äärmisena. Lahtise liivasuse tõttu tuli pedaalidele hagu anda, et kiirus liiva ei sumbuks. Minust vasakul poole rattapikkuse jagu eespool sõitev meesterahvas otsustas aga kurvi enda jaoks sirgeks joonida ja kiilus mind enda ja paremal oleva kõrge teeperve vahele, minna polnud mul kuhugile. Jõudsin näha paari sentimeetrist vahet esirataste vahel ja lihtsalt röögatasin täiest jõust – film mu peas keris juba elavalt kohe järgnevat katastroofi, sealhulgas tagant selga sõitvate kaasnäitlejatega. Mees ilmselgelt ärkas mingist letargilisest unenäost ja tõmbas automaatselt [loe: järsult] lenksu vasakule, millimeetrine pääsemine. Üks paratamatu osa kogu atraktsioonist oli saanud õnneliku lõpu.

Nagu ikka, oli minu ettevõtmisel 2 eesmärki, tervena finisheeruda ja põrmustada senine isiklik parim tulemus. Vanus võib ju kasvada, ent ühe lisanduvad kogemused ja vanuse ignoor peab tegema oma. Ja mõlemad eesmärgis said täidetud,  2:01,46-st sai 1:53,04.

Ja nad andsid mulle Tartu nelikürituse medali, selle esimese.

A, supilauas juhtusin pealt kuulama kolme tundus, et staažika ratturi keskustelu, ütleme nii, et jutud olid muhedad. Näiteks:

1. ma sõitsin päris pikalt mõne grupiga koos, neis oli ka naisi, tegime tempot, mis me tegime aga nad püsisid kuradi hästi grupis!

2. Habemega: ma panin ühe korra nii oskuslikult käna, et rattas maandus ühel pool rada, mina ise teisepool, seda laskumise lõpul. Ja ei saa ratta juurde, sest nõlvalt tuleb üha uusi laskujaid. Lõpuks hindan väheke pikemat vahet ja sööstan ratta suunas. Aga ei, kahe  mehe kiirus on sedavõrd suur, et nad on kohal: üks riivab mind õlaga – müraki – ja maandub põõsas, teine põikab kokkupõrke vältimiseks ise põõsas.

Habeme sõber: aa, see olid siis sina! Ma panin ka käna, üks mees oli ilma rattata rajal ja et talle mitte otsa sõita, ma panin bambusesse!

Mehed täpsustasid asjaolusid: kus raja osas lugu juhtus ja selgus, et olid jah tuhandete hulgast üksteist leidnud. Aga et aega näkku vaadata ei olnud, siis teineteisele tere või käi p**** neeger, ei öeldnud.

Et ilm sujus, siis ei olnud mul pikka mõttelõnga heietada – kõht täis, muie söögilauajuttudest näos, keerasin lenksu tagasi Otepää suunas, bussiga minna oleks olnud liiga lihtne!

Tolmuahv

Tolmuahv

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Hobid, Maratonid, Meelelahutus, Tervis ja heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s