Mägi ja Muhammed kokku said kord Olümposes.

Käisin täna üsna huvitaval ja kindlasti väga elulisel Äripäeva korraldatud konverentsil, mõnusa viie-minutilise jalutuskäigu kaugusel mu pealinna pesakastist. Kiitus “vedur” Airale, tema särts ja entusiasm üritusekorraldajana on alati tõeliselt imetlusväärne.

Niisiis kohal olid müüjad ja ostjad, mitte kõik, aga no ikka hulgi. Viimaseid muidugi vähem, sest isegi, kui Eesti olematu kirbukaka suuruse turu jagamiseks on neid väidetavalt ebanormaalselt palju (aga keegi ei tõmba end koomale ka, absoluutselt kõik laienevad!), siis tootjate-tarnijate armee on ja jääb ikka kordi ja kordi rohkearvulisemaks.

Intriigi oli õhus algusest peale, või noh küsimuste voorudes vähemasti: kes lööb keda ütle seda onju – ent minu üllatuseks jäid küsimused poolkõvaks. Kaubandusesindajad rääkisid teemas “Aed” enamasti “Aiaaugust” ja vastupidi. Peaga vastu seina mõistusega inimene pikalt ei peksa. Teemast möödarääkimine ja kaubandusettevõtte käitumismudelite kohta küsitule vastamise asemel hakati sujuvalt rääkima hoopis tootja köögipoolest ja probleemidest, populism oli esinejatel käpas nagu eesti paadunumatel poliit-näitlejatel. Edgar on Tallinnas igatahes viljakat tööd teinud. Kas majade tipud-spetsialistid on tõesti nii sinisilmsed ja elavad teises dimensioonis? Flora näide, mis ei olnud ainuke (enamus teemaks olnud kettide kohta anaqloogne näide välja käidi) . Ainsana pääses nurinata ühe rohelise kolmnurga-kujulise logoga kaubanduskett, mis ei jäänud märkamata ka ajakirjanikele.

Näitlikustan. Konkreetne küsimus ühele eestimaisele ketile: miks teil on üheaegselt kampaanias analoogsed brändid/tooted? Vastus: nooo, nii küll ei ole, kindlasti on toodetel mingi vahe (hind, suurus, kvaliteet vms).

Mina väidan – lööge või maha – see on valetamine. 18 aastat kaubanduses ja ma olen selles ketis näinud korraga kampaanias:

A) kolme sepikut (sortimendis oi neid üldse 5 v 6)

B) kahte üheliitrist Tetra-pakis multinektarit (sama hinnaklass, erinev tootja)

C) kahte täpselt sama maitsega ruutküpsist (kogu eesti turul ongi neid olemas täpselt 2 sorti, samas hinnaklassis)

Kus on point? Kommentaaridest keeldutakse.

Et paremini aimu saada, mis kuidas konkreetset küsimust kätteõpitud vilumusega eiratakse, vaata seda klippi:

http://www.bestsales.ee/article/2013/4/26/video-miks-puudub-poelettidelt-kaup

Midagi ei ole öelda, targemaks sain: ole sa kui tuntud ja tunnustatud, kohalik, turuliider või õnnetuseks mitte nii kohalik ja tuntud, jaeketi silmis ei ole sa kunn, võimle TV-s või TV taga. Ja kui kaup on poest otsas, siis on see 1. tarnija eksitus, mille eest esitame trahvid või 2. kaubanduse enda inimlik apsakas (ikka juhtub), mille eest ei ole kombeks ennast trahvida, ammugi hankijale kokkulepetest mittekinnipidamise eest kahjutasu maksta! Kuidagi kreenis on see lugu või mis?!

Kõige selle taustal kipitus süveneb …

Freedom

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Asutused, Uudised ja poliitika. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s