Kanad rulluvad lõunasse 3.päev II osa

28.03.13 3.  Maabumine.

Geps juhatas meid sujuvalt etteantud aadressile, kus peaksime öömajale saama, tundus vähemalt usaldusväärne piirkond. Olime eelnevalt teatanud meie orienteeruva saabumise ja sinna oli veel minna. Seega läksime leidma peatänaval asuvat hotelli, kuhu osa seltskonda oli end päeval munsterdanud läbi i-needuse – 120 euri kahene tuba neljaks ööks, uskumatult normaalne hind, vast seetõttu, et pole veel hooaeg, aga võibolla ka sestap,  et öösel tehti akna all tänava parandustöid. Teate küll, selle hambaarstipuuri meenutava riistaga. Aga seda me/nad siis veel ei teadnud.

Thi:bo: (justnii peab hääldama) sõnumineeris, et ta on kodus, võite tulema hakata. Mis siis ikka. CS on alati loterii. Sellist kaarti, kui seekordne, pole ma ses mängus eales pakist välja suutnud tõmmata. Ma ütleksin, et meil on tegemist sulaselge jokkeriga. Mida iganes see tegelena endas peitma ka ei peaks. Minu aastates mees meenutab Kangru Guidot 20 aastat tagasi – lendavad krussis kiharad ja kangrulik silmavaade. Minu arvates. Kiiresti saab selgeks, et mingeid reegleid meie uues kodus EI eksisteeri, aeg ja elu kulgevad omas helistikus, mis on kordumatu ja ekstreemne. Täielik anarhia kahesõnaga.

*Tööl me otseselt ei käi, ajame mingil määral it asja. Teame elust, olles palju lugenud ja kõneleme keeli. Eestist teame mitte kaugemale, kui 14. sajand. Muusikaline maitse on … unikaalne on pehme väljend, midagi ma seedisin läbi, aga prantsuse keelne räp ei läinud mitte, olgu see sõnum nii sotsiaalne, kui tahes. Külmikus on eraldi riiul täidetud õllega, külakostiks toodud vanatallinn ja riiabalsam mekivad heasti. Juhiload kaotasime mitu aastat tagasi ära, aga see ongi hea, siis ei pea tüütuid parkimistrahve maksma(ta jätma) ja ei ole ohtu, et noor ennasttäis politseinik tuvastaks 3 päeva tagasi tehtud jointi, mida sa ise enam ei mäleta. Ametlikult tööle minna pole mõtet, sest maksud on liiga kõrged (mõelgem, miks Depardieu Venesse läks). Suits keerdub suitsu otsa, pärastlõunal väikese taimse lisandiga. Jah tõesti, see ei ole legaalne, ent inimesed kasvatavad seda kodudes ja hankimises ei ole midagi erilist.

Külalised ei ole põhjus ajutisekski elustiili muutmiseks – tolm on seal, kus ta koht on ja kui kraanikauss on pesemata nõusid täis, siis nii see lihtsalt on. Enne õhtusööki need siiski lähevad puhtaks, ilma minu, tuntud nõudepesuhullu, sekkumata. Põrand on küll pühitud, aga hari koos kokkulükatuga seisab seinaääres. Meie magamistoas on nari, mille ühele kihile mahub  … vabalt 3 inimest. Sobib! Elutoast avaneb rõdu vaatega Jean d`arci kirikule. Seinaääres on umbes 4 kitarri – õhtusöögi alustuseks tuleb live´s lugu ka, laulame me täiesti arvestatavalt söödavat.

Teemad rulluvad kohe algusest elulistel tasanditel ja mitmedki filosoofilised seisukohad ühtivad: religiooni on alati oma tundlikkuses huvitav käsitleda. Vahelduseks käib meil külas üks sõber, kes tööl ei käi, mingil arusaamatul põhjusel – haigus – on ta pensionär ja saab riigilt 1200 euri kuus, millest 60 läheb korteri üüriks…. no comments, ahh?! Selline mees on siis meie Thibault.

Õhtune ühine jalutuskäik vanalinnas venib mitmetunniseks. Kodus teeme veel salatilaua ja chillime kohaliku dj musavaliku saatel öösse. Head ööd mudilased saabub poolel teel hommikusse….

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Määratlemata, Prantsusmaa, Reis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s