Kanad rulluvad lõunasse 1. päev

Et kõik minu senised tagantjärgi reisikirjed on alanud sumbuurselt ja lõppenud just siis, kui mõnel teist huvitavaks läks, panen seekord jutud lennult “paberile” [olgem ausad, ega ma eriti tehnilisi vidinaid pole kaasas tassinud ka varasemalt].

Niisiis, kõik sai alguse sellest, kui keegi P. viskas kana K.-le novembris kinda, et võiks Vahemere äärde põrutada. Jutt käis täpsemalt Malagast Andaluusias. K. viskas omakorda kinda teistele kanadele ja sädemest tõusis tuli. Mõeldud-tehtud, tuleb minna.

25.03.13 Teele, teele, kanakesed.

Kui meie sinine rendibuss [peab talle nime leiutama] mu ukse taha jõudis, olid tunnid juba alanud oli mu pagas peaaegu et pakitud. Sedapuhku siis taas viimasel minutil ehk tunnike enne starti hakkasin asjaga tegelema. Peale autojuhilubade ma midagi märkimisväärset maha ei unustanud Sellest on kahju, mõni päev oleks heameelega ise rool olnud, aga nüüd olen mina sellest mängust väljas.

2013-03-25 14.01.49-1-1-1Bussiukse avanedes oli esmapilt järgmine: vahuveinil kork maha ja: Nael Kummi! Pole paha… Või siiski – pole veel keskpäevgi! Eestis märkimisväärselt päikesepaisteline ilm taandus Leedus-Peedus [jälle] totaalselt vines päevaks, täpselt nagu mõned päevad tagasi – joppenpuhh ma sõidan seda trassi jooksva nädala jookusul kolmandat korda (Pärnu-Kaunas) – trööstitud lõpmatud põllud: lumised põllud, kõrrepõllud, küntud põllud …

Kell 1 öösel jõudsime ühte kohta Poolas, ma pole päris kindel, mis koht see on, aga kuna Poznanisse on 46 km, siis meie läbitud kilometraaž peaks olema ca 1 100km. Terve tee oli P. roolis nagu milenki, ma tundsin end Poola kipakatel “kiirteedel” rekkade vahel nõeludes nagu vanajumala seljataga. Varasemalt ma olen neil teil olnud kusagil busside tagaridades ega teadnud tegelikust elust teel midagi. Poola arhidektuurist ja loodusest meie trajektooril ajalugu vaikib, see on nii kohtlajärve lihtsalt.

Öömaja leidisme läbi navigatsiooniseadme ja see sai uskumatult kobe: pansionaat nimega Wiosna, hind sõbralik 42 eurikut – hubase ja puhta, soojade tekkidega varustatud (väljas on -8C väheke sic!!!) toa eest kolmele.

Kui veel eile ei olnud mul ühtegi positiivset Couchsurfingu tagasisidet Nizzast (Malaga jääb teatavatel asjaoludel ära onju 😦 ), siis öösel tuli vabandav kiri Thibaultilt, et ta vastusega viibis ja et tema juurede saab küll! Jõudisn talle veel paar täpsustavat küssi saata ja täna veerand h enne ärasõitu sain vastuse. Meil on Nizzas kodu: 20 minutiline jalutuskäik randa  ja samapalju vanalinna, Jean d`arci kirkla  lähedal.

Ja Monakos on meil pärnakast giid…

 La vie est belle, mes amis!

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Prantsusmaa, Reis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Kanad rulluvad lõunasse 1. päev

  1. Arvo ütles:

    Sigasümbolistlik video, peaks mainima – uisutades palmide vahel 🙂 Ma saan praegu seda harrastada siinsamas Müüritagusel anabioosiseisundisse tardunud lumikellukeste vahel.

    Ma’i taha norida, sest seda näikse sa juba esimestest ridadest ette aimavat, aga tõesti huvitav, kas sa kavatsedki seekord ridadel kaasareisijad koju tagasi sõidutada? Ma pean tunnistama, et olen juba harjunud kusagile soojale maale jääma ega tahagi väga reisukirjaga tagasi jõuda. Sellest sinnaminemisest on saanud mõnus sõltuvus… Äkki see tagasitulek polegi nii eriti erutav… tagasi harjumuspärasesse… Aga teadsa, mul trinksatas sihuke mõte: sa vii oma lugeja kusagile parima koha piirile, lase tal seal mõnuleda ja ennast ära unustada ning jäta ta sinna natukeseks hõljuma ja siis… (kolm punkti paariks päevaks) kirjelda kui võrratult mõnna on magada omas kodus, omas voodis, omaenese ahju soojuses. Ega see kulminatsiooni ja kojusõidu kirjeldus ongi ju pisut nukravõitu asi.
    Igatahes, mõnule(ge)!

  2. The Driimer ütles:

    Eks näis, praegu keset Saksamaad sajab lund! Ehkki korraks juba oli mõnes orus maa must… sihtkohas lubatakse päikest vaid pühapäevaks – tee midagi. Muidu toon tagasi. ….

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s