Are you trying to save my soul?

Filmisoovitus: The Fall  [2006 väljalase).

Teadagi ei tea ma filmidest palju, neid on liiga palju ja terade sõkaldest leidmiseks puudub mul usaldusväärne filter. Möödunud aastal jäi ühelt veebikalt meelde viide filmile, mille pealkiri takerdus mu ajusagarate vahele. Andsin vihje S-le, et ta selle filmi mulle needuseavarustest ülesleiaks. Esialgu see ei õnnestunud ja nii see jäi. Kuni ühel päeval oli see tal “kotis”. Jäi üle vaid leida aeg, selle vaatamiseks. Millal siis veel, kui mitte 1. jaanuaril, mil väljas sajab jaanuarivihma, inimestel on tegu, et kiilal tänaval püsti jääda ja suusatamisest võib veidi aega vaid unistada.

Olles nüüd korra The Fall´i vaadanud, on siililegi selge, et seda tuleb veel vähemasti paar korda ülevaadelda, et tabada nüansse ja varjundeid, milliseid see teos on tulvil enam, kui algselt oodata oskad. Keegi on lugu võrrelnud “1001 ööd” looga, mida jutustab imekaunis Šeherezade. Olgu siinkohal öeldud, et müstiline printsess on loos ometi olemas, ent lugu ei saa hargnema läbi tema suu:

Sister Evelyn

Isegi, kui pole soovi süveneda ridade vahele, on siin niivõrd palju naudinguid silmale – filmis on hulgaliselt jäädvustatud planeedil Maa inimkäte poolt ehitatud uskumatuid taieseid, millest mõnd on mul õnnestunud oma silmaga kaeda, ent suurem osa ilmselt jääbki käega katsumata:

 Chand Baori trepp-kaev Indias The Fall

ja sametisi vaateid, kõik võttepaigad on reaalselt olemas, ei mingeid trikke ja võtted toimusid enam, kui 20 riigis:

the-fall

Ma ei taha rääkida filmi sisust, ma tahan, et sa seda ise vaataksid ja oma elamuse saaksid.

Ah, ma ei suutnud mõista, kus selline laps leiti, 8-aastane, kes sellise rolli väljamängib! Kuni ma tegin taustauuringu: Catinca Untaru leiti Rumeeniast. Tüdruk, kes kolme aastaselt vanaemale teatas, et tahab saada näitlejaks, et talle lavale lilli toodaks. Tüdruk, kes nelja aastaselt hakkas selleks õppima inglise keelt!  Ulme? Ei – ühele unistusele tiibade andmine.

Alexandria

Küsimus on intrigeeriv ja hõljub ikka veel lõpmatuses. Are you trying to save my soul?

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Avastamised, Film, Meelelahutus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Are you trying to save my soul?

  1. Arvo ütles:

    Aitäh…

  2. The Driimer ütles:

    🙂 võta seda, kui uus-aasta-kingitust!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s