Ostuvaba päev – ei tulnud välja.

Mul on südamest heameel, et ma veetsin täna pool päevakest oma elust ühes suvepealinna kaubanduskeskuses, milliseid ma üldjuhul võimalusel väldin, kuis vähegi saan. Eriti oleksin end säästnud poodlemisest täna 24.novembril, mis on nimetatud rahvusvaheliseks ostuvabaks päevaks. Ent … mul ei tulnud välja, meelega!

Ehkki Ostuvaba päev on Eestis esmakordselt teadmiseks võetud 10 aastat tagasi, ei ole ma täna kuulnud sellest räägitavat ei sotsiaalmeedias ega muidu meedias. No ma muidugi TV-st ei tea niihknii ööd ega mütsi. See selleks. Täna mul oli VAJA ostelda. Enamgi veel, täna ma andsin endast parima, et saada ka teised inimesed ostlema – MTÜ Auh pani sel nädalavahetusel mitmetes linnades püsti korjanduspunktid, kuhu südamega ja võimalustega inimestel on võimalik jätta jõulukingitusi endast nõrgematele – kodutute loomade varjupaikade elanikele.

Neile, kes on jäänud hoidva pererahvata, kaitsva peavarjuta, tühja kõhuga enamasti meie suguõdede- ja vendade mõtlematuse, hoolimatuse, vastutustundetuse läbi. Kui piinlik mul nende inimeste pärast ka ei ole, nad on olemas, elavad meie endi hulgas, neid on alati olnud ja nad ei kao ka tulevikus. Ma ei mõista neid, ent  … ju ei mõistaks nemad mindki.

Meie vajame hoolt ja armastust sama palju, kui Sina!

Üllatused ja … üllatused.

Mul õnnestus täna kohata mõistagi kahetist suhtumist. Inimesed on ilusad ja head, ning … vähem ilusad ja head.

Minu suureks heameeleks oli inimeste suhtumine isetuks heateoks enamasti positiivne, huvi tundsid ja suhtusid nii vanad, kui noored, mehed ja naised. Mõnedki neist pajatasid mulle oma loo varjupaigast või tänavalt võetud loomast, või teatasid, et käivad ja aitavad aastaringselt. Mitmel korral kiskus mul salaja pisara silma. HEADUS on alles!

Ja siis tulid need üksikud tõrvad meepotti:

Naine kuldses keskeas: “Varjupaigad on loomade piinamine, kõik loomad tuleks pigem koheselt hukata ja igasugune hoidmine ning koduotsimine on ajaraiskamine ja looma traumeerimine!” sisises naine vihaselt. Ent loomad satuvad hulkuma, neid on võimalik koju toimetada, inimesed toovad loomi endale varjupaigast, neil loomadel saab olema tore kodu – lõikame need võimalused ära, kuna neil ei ole varjupaigas igalühel oma aeda?

Mees kuldses keskeas: “Loomad! Ma kuulaksin teid, kui te räägiksite lastest! Inimesed peavad ise igaüks oma looma eest vastutama!” Ja kõik, tuhisedes oli mees haaranud ostukorvi ja imbus toidupoodi. Kus on lahendus? kui see inimene oma kohust ei täida, siis mis saab loomast?

Kolmekordne riigikogu liige, Pärnumaa populaarseim põllumees 1994,  EPA haridus ega agronoom-ökonomisti erialal – (ma ei hakka nime nimetama, liiga piinlik on):  “Mul ei ole teile midagi anda!” Kommenteeris mees emotsioonitult ja oligi läinud.

Hoolitsetud intelligentse olemisega valges kasukas proua, Sotsiaaldemokraatliku erakonna (erakonna slogan: Mina hoolin!) endine Pärnumaa piirkonna juht ja Pärnu linnavolikogu endine aseesinaine: … ei teretust vastu ega ainsatki huvikübet, mis toimumas. Silmakirjalik, kas pole?

Hei teie, poliitikud!  Eesti on nii väike, et kui te juba olete püünele pürginud, siis te ometi teate, et teie isik on määratletav. Kas tõesti on naeratus ja osavõtlikkus teie hästi varjatud mask, mida vaid ajakirjanike ja telekaamerate ees valimiste eelsel ajal kapist välja võtate? On teie eluke raskem, kui inimestel, kelle sissetulek on Eesti keskmine  või  alla selle.

Meenuvad lüheldased memmed, kes minu käest täna varjupaigale vajalike esemete nimekirja oma vanade krobeliste sõrmede vahele võtsid, öeldes:  “Mul on kodus  oma loomake, ma ikka aitan natuke, ehkki pension on napp.”  Piinlik oli mul   memmede ees, oi kui piinlik  … nende eelmiste kriips-suulaste pärast.

Kallis Sõber, kes Sa neid ridu lugema sattusid: kui Sul on kodus kasutult seisvaid vanu tekke, patju, saunalinu või on sul kunagisest lemmikloomast jäänud kaelarihm, mänguasju – ole hea, vii need juba homme – 25.novembril – Pärnus Kaubamajakasse, Tallinnas Järve keskusesse,  Viljandis Spordihoonesse või  Tartus Lõunakeskusesse. Kellaajaline info siin:

 MTÜ Auh kogumispunktid.

Reporter räägib asjast

Kui mugavus on sinu jaoks tähtis, saad aidata loomade ravi eest tasumisel:
Arve nr: 102 200 949 830 13 (SEB) või 22 104 449 7759 (SWEDBANK).
Saaja: MTÜ AUH
Selgitusse  märkida:
* sõna “kingitus”, kui soovid, et sinu annetus jaguneks kõigi kampaanias osalevate varjupaikade vahel võrdselt; või
* varjupaiga nimi ehk sõna: “Tartu”, “Viljandi”, “Võru”, “Valga”, “Pärnu” või “Virumaa”, kui soovid toetada mõnda konkreetset varjupaika; ja
* annetaja nimi (kui annetajaks on näiteks ühe klassi/kooli õpilased, siis selle klassi/kooli nimi).
* NB! Kui sa ei soovi oma nime avalikustamist kampaania kodulehel olevas annetajate nimekirjades, siis tuleb selgitusse lisaks märkida “ei soovi nime avalikustamist”.
* Kuna MTÜ AUH on ka tulumaksu soodustustega mittetulundusühingute nimekirjas, siis tuleb annetustelt tulumaksutagastuse saamiseks selgitusse kirjutada oma isikukood.Seega võiks selgitusse kirjutatav tekst olla järgmine:
“Kingitus, Heli Kopter, ei soovi nime avalikustamist, isikukood: 1234567890”
või nt:
“Tartu, Heli Kopter, ei soovi nime avalikustamist, isikukood: 1234567890”

KOOS ON TEGU SUUREM!

“The world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because of those who look on and do nothing.”

Albert Einstein

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Asutused, Eesti, Heategevus, Loomad, Uudised ja poliitika. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s