Lihtsalt unenägu.

Ma näen harva unenägusid. Väga harva!

Ma usun teadvat ka põhjust, see on vast tingitud minu napist uneajast, enamasti jääb see 5-6h vahel.  Olen natuurilt täielik öölane, ent töö on pannud mind fakti ette, et ma hommikuti magada ei saa. Niisiis olengi lõhkise küna ees: lähen voodisse kell 1 öösel ja ärkan kell 6-7, sõltub, mis linnas ma parajasti ärkan. Väljamagamine õnnestub vahel nädalavahetuseti, nagu täna, puhkudel, kui mõnd võistlust, matka või muidu kellaajalise tegevust kavas ei ole.

Eile prepareerisin metsast toodud seeni kella 2-ni öösel ja lubasin endale magada kuniks und. Ja jagus teist pea keskpäevani. Ja vot selliste pikkade magamisseanssidel jõuavad minu ajuni ka unenäod. Tänane oli selgem, mida pika aja jooksul näinud olin ja sealt jäi lõpp meelde nagu oleks istunud kinosaalis tummfilmi vaadates.

Eellugu ma täpselt ei mäleta, ent ühel hetkel olin lennukis teisel korrusel nina vastu esiklaasi (nagu kahekordse bussi teisel korrusel esimeses pingis). Minu kõrval istus keegi kiilaspäine sõbralik mees, ma vist isegi nagu tundsin teda seal unenäos. Lend sujus tõrgeteta, ma uinusin, unes. Ärkasin (ikka unenäos) selle peale, et lennuk tegi paar kummalist jõnksatust, mis ei olnud tavapärased turbulentsikad.

Avasin silmad ja vaatasin minu ees avanevat veidrat panoraamvaadet: maa lennuki all oli väga lähedal, see oli metsavaba ala, millel konarlik külatee suundus ette kaugusesse. Selline stepimaastik, tühi ja pruunides toonides. Taipasin, et me ei peaks nii madalalt lendama, midagi oli valesti. Ma ei tahtnud näha, kuidas me abitult vastu emakest Maad prantsatame ja ma peitsin oma näo kiilaka mehe õla taha. Teadsin, et ma ei saa midagi teha ja kõik, mis juhtub, juhtub niikuinii. Filmides hakkavad inimesed sellel kohal palvetama. Mul ei tulnud sellist mõtetki pähe. Olin täiesti rahulik ega kuulnud, mida teevad ülejäänud inimesed me seljataga, olin kõigega nõus, mis järgmiseks juhtub.

Ja siis kostus mürtsatus, tõstsin pea ja nägin nüüd, et olime teliku maha saanud ja rullusime nüüd konarlikul külateel rappudes. Oo, mu eluraamatus on veel lehekülgi? Pidurdas meie piloot, palju pidurdas, kiirus küll vähenes ent ühe talu õuele me siiski sissesõitsime. Lennukil õnnestus seiskuda meie teele ettejäänud kõrvalhoonet ninaga ripsates. See kõrvalhoone oli selline lobudik, nagu Hollywoodi  filmide jaoks kokkupannakse, tugevam puude ja see kukub kokku.

Edasi aidati kõik inimesed meie hiidlennukist välja (ikkagi kahekordne!). Mulle meenus nüüd kaader Gevalia kohvi reklaamist: Mida sina pakuksid ootamatutele külalistele? Et olime maandunud pisikesse külakesse, saabus peagi ümbruskonna rahvas taevast sadanud võõraid vaatama, sündmus päädis sellega, et kohalikud tõid meile iseküpsetatud leiba, ajasid selga oma punasekirjud rahvariided ning esinesid meile, et tutvustada kohalikku folkoori! “Pidu” kestis, kuni meie lennuk oli edasisõiduks taas kõlbulik.

Kobisin tagasi oma istmele ja uinusin, kuni ärkasin oma voodis.

““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““““

Kahe nädala pärast ootab mind ees 3 lendu sihiks Musta mandri lõunatipp, seal võib sellist maastikku ilmselt kohata küll … Mida see unenägu minu jaoks tähendas?

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Film, Lõuna-Aafrika, Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s