Kõige tähtsam on leida paat…

…. on kohalik filmiklassika eestlaste ajju igaveseks salvestanud. Selles ütluses on minu jaoks sügav allegooria peidus, selles on pirakas iva sees.

Mida sa teed, kui Sa endaga rahul ei ole? Aga siis, kui Sa adud, et oma tegemistega hakkama ei saa? Või kui Su elu on muutunud tüütult rutiinseks mustriks, mis hommikust õhtuni ja nädalast nädalasse koob oma monotoonset hallides toonides taiest, mis ei paelu Sind ennast,  Su elufilmi kõrvalosatäitjatest rääkimata? 

Väga retoorilised küsimuse püstitused, millele on igal inimesel oma vastus, olgu siis realistlik või utoopiline, ja seda põhjusel, et igalühel meist on oma taustsüsteem ja olud, mille najal vastused saavad oma suuna ja tagamõtte. Suur osa inimkonnast tabab elu jooksul varem või hiljem end enesele analoogseid küsimusi esitamas. Kui Sa nüüd leiad end nende küsimuste ees, seistes võibolla elu ristteel või siis juba tupikus, tuletan meelde ….

tähtis on leida paat! Saarel, mis oli rohkem poolsaare moodi saar, ei olnud ei paati ega parve, mäletad. Nii nagu Sinul ei ole õigeid vastuseid. Mis Sul on, tuletan meelde, jah isegi Sinul, on Sinu vaim ja füüsis, täpselt nagu nendel kroonilistel unetutel meestel, kes ei nuta.

Kasuta oma tööriistu, nagu oskad. Kasuta oma meeli ka siis, kui tundub, et ei oska, küsi nõu  leidmaks paati!

Teadvusta endale, mis on see, millega Sa rahul ei ole, miks see nii on ja kuidas Sa saad oma olukorda Sulle sobilikumaks muuta. Mida Sa selleks tegema pead ja milline on Su võimalik tegevusplaan jõudmaks eesmärgini? Kuidas Sa ennast tunneksid, kui Sa saaksidki sellega hakkama? Tee oma plaan valmis ja määra tähtaeg, millal Sa oled selleni jõudnud, sea eesmärgini jõudmiseks vahepeatused, et saaksid nautida väikeseid võite.

Asu teele – Sa saad oma tahtmise ja leiad oma paadi! Kindlasti leiad.

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Lihtne nagu liblika lend, Minu mõttelend. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s