Couchsurfarid ja hitchhikerid.

Falk & Katja - couchsurfarid Saksast

See, nagu ka mullune suvi, on möödunud mitmete ilmarändurite majutumisega meie kodus… Ukraina, Moldaavia, Saksa, Austria, Tuneesia – maailma näinud ja põnevaid kogemusi omavad erineva elulõngaga inimesed. Elu usalduse tasandil – ma ei pea kodus olema ega kedagi valvama, ma jätan võtme.

Hääletamine ei ole siinmail maanteed mõõtvatele inimestele uus teema, vastupidiselt Norrale, kus Laurie kinnitusel juba enne teatud tragöödiat hääletajatest välja polevat tehtud… “Individualistid!” oli Juri kommentaar. Küll aga on kodumajutus läbi CS saidi Eestis minu arvates suhteliselt vähetuntud teema. Enda tutvusringkonnas pole mul kedagi, kes võõrale küsijale suvaliselt maalt oma koduukse avab ja saadud tagasiside meil majutunutelt viitab ka pigem sellele, et nt Tallinnas ei ole see nii mõnelgi õnnestunud  ja alternatiivina on leitud mõni hostel, kus maanduda.

Nõnda ka mu tänased hollandlastest hitchhikerid olid teinud. Seigelnud Nordkappi, sealt suunaga alla läbi Skandinaavia ja Baltikumi Klaipedasse,  edasi Gdansk ja siis koju. Ikka häälega ja ikka CS-des (va Tln). Traditsiooniliselt tegin enne Laurie ja Juri Riia poole teele saatmist ränduritele väikse Pärnu tuuri ja surfiparadiisi juures toimus ka veekontroll. Noored inimesed, kellest 1 on jõudnud juba kolme aasta eest olla Ecuadoris 5 kuud õpetaja ametis ja teine sõitnud Trans-Siberiaga Vladivostokki, elanud mõned kuud Mongoolia mägedes, olles eelnevalt endale transpordivahendiks kohalikelt hobuse ostnud.

Ainuüksi selliste seiklusjutte-maalt-ja-merelt kuulmise nimel ei jäta ma endiselt seljakottureid tee äärde. Boonuseks keelepraktika.

Couchsurfing

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Couchsurfing, Hobid, Meelelahutus, Reis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s