Uus algus. Puhtalt lehelt.

Viimasest postist siin on saanud nädal, mis möödus tohutul kiirusel. Sündmusi oli palju ja tegemisi ka. Peale isiklikele tegevuste toetasin ma Rahandusminni tervelt üheksa euriga, selle eest, et  kusagil Põltsamaa -Tallinna vahel fiksas üks kiiruskaamera paljudest minu +3km/h kiiruseületuse. Andke andeks! Tõesti!

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Tänaseks sai 3 nädalat tõehetkest, mis pani mind mõnd inimest uues valguses nägema. Nagu saadud “paugust” poleks piisanud, on möödunud nädalate jooksul selgunud, et tegemist on erikuradi argade persoonidega, kes on küll suurmeistrid tummise leeme kokkukeetmises, kuid silmast silma oma tegude pärast vabandada või selgitusi anda, ei julge mitte.  Palju “toredaid” inimesi! Ma olen siiski teile tänulik: ajendatuna saadud šokist, pöörasin enda ette puhta lehe ning kõnnin vigastusteta oma rada edasi. Pärast tõehetke osutusid minu kaotused ikka väga tühisteks.

Niisiis – uus algus. Läbi sai minu igakevadine paastukuur, mis seekord kestis 17 päeva algselt mõeldud ühe päeva asemel. Kuidagi libedalt läks, jälle. 13% kehamassi vähenemist tähendab seda, et nüüd tuleb jalad kõhu alt välja lükata ja saavutatu säilimise nimel enda toitumis- ja liikumisharjumused ülevaadata. Et seda mitte homse varna lükata, otsustasin alates naljapäevast, et min 3 x nädalas tuleb end vähemalt tund aega liikumisse ajada. Algus on igaljuhul tehtud ja ehkki naljapäev oli reedel, siis selle nädala 3 x jõuab ilusasti ära teha. Järgmisel viikendil mööda Suur-Britannia pealinna seigeldes selle ülesandega hakkama saamisega ilmselt probleeme ei tule.

Taastumine elik paastust väljatulek. Teadagi, ei või paastu lõppedes lollusi teha ja süüa mida või keda iganes. Ma pean ütlema, et täna, taastumise kolmanda päeva menüüs on juba nauditavaid produkte: keedupeet segatuna v. kurgi ja salatilehtedega ning maitsestatud tilga oliivõliga on imemaitsev ilma ühegi soola või muu lisandita! Homme areneb see vinigretiks ja menüüsse lisandub müsli. Kuni selleni, et järgmisel nädalal ma võiksin süüa näiteks …. Caesari salatit mõnes Londoni toredas pubis! On, mida oodata!

Et kehalised katsed ilma vaimsele poolele tegevust leidmata, poleks piisavalt “uus algus”, siis vedasin täna panikutest (loe: panipaik) lagedale oma eelmiste aastate seemnete ja mulla tagavarad. Et mu sügisel ilmavalgust näinud aknalaua sõbrad Peter Sell ja Basi Ilik on tänaseks päevaks oma kasvufaasi minetanud ja minu poolt üsna rootsudeks ära näpistatud, siis oligi tagumine aeg uued seemned mulda torgata. Lisaks eelmainitutele veel spinat ja lollo rosso salat. Loodetavasti on mul nüüd mai lõpuks mahekasvatatud salatimaterjal oma aknalt taas noppida! Küüslaugu ja tšilli juba poetasin oliivõlipudelisse “tõmbama”. Naudinguhetkede ootel … tunnen, kuidas minus võtab taas maad loomingulisus ja värsked kokandusideed lausa ootavad mängleva kergusega realiseerimist.

Ehkki mullu õnnestus mul oma õuelillede tärganud alged aknalaual päikese käes üleküpsetada – enne, kui neid kuhugile istutada jõudsin – otsustasin siiski ka need idanema panna.  Mõeldud – tehtud, nädala pärast ehk on mõned uudishimulikumad ninaotsad end mullakihist juba läbimurdnud. Koloriitselt ja isikupäraselt!

”]

Kevad murrab kekseldes kõikjale!!! Ka Sinu juurde.

 

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Hobid, Lihtne nagu liblika lend, Tervis ja heaolu, Toit ja jook. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Uus algus. Puhtalt lehelt.

  1. d ütles:

    Loen siin ja mõtlen seda erikuradi argade persoonide osa – et kuna kirjutatu on mitmuses, siis ilmselt käib jutt ka minust. Selgusetuks jääb see vabandamise ja selgituste andmise osa. Need, kes minu selgitustest huvitatud olnud on (mitte ei kujunda oma arvamust teiste juttude ja lahmimise põhjal – nagu ka sina), on neid selgitusi ka saanud. Kelle ees ma tunnen, et vabandama peaks, nende ees on ka vabandatud. Anna andeks, kui sina nende hulka ei kuulu. Kui vabandamise osa oli teisele supikeetjale mõeldud, siis tema eest mina rääkida ei saa ja ei tahagi. Kui kaotused olid tühised ja vigastusi polnud, milleks siis niiviisi vahutama peab? Aga uued algused on alati toredad ja head, edu sullegi selles osas!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s