Kodus ja võõrsil.

Ilus hommik, päike ja pakane üle kahekümne kraadi. Eesti Vabariigi sünnipäev kodust kaugel Karjalas – sünnipäeva tähistame õhtul porokäristusega (põhjapõdraliha pohlamoosiga) eestikeelses keskkonnas.

Üha enam sõpru-tuttavaid on inimväärsema elu otsinguil kodust vähem või rohkem kaugemal kanda kinnitanud: kes tööl, kes kogu elamisega ära kolinud… tagasi tulemas ei ole keegi, sest tingimused võõrsil ja kodus ei ole võrreldavad. Ainult, et nende uued sõbrad ei räägi eesti keelt ega tea midagi meie kommetest. Ja nii see läheb, integratsioon uude ühiskonda toimub iseenesest. Heal juhul moodustuvad väikesed kogukonnad lähi-ümbruses  elavatest endistest kaasmaalastest.

Pole teie süü, et meie kliima pole see või et tööga on meil pahasti ning palgaga ei tule välja, sest hindade ja palga suhe on hakkama saamiseks nadi. Me kõik elame nagu oskame, ärge ainult  unustage, kes me oleme, kust tuleme. Täna mõelgem koos, kus iganes me ei viibi, sünnipäevalapsest. Hoiame Eesti lippu kõrgel igas mõttes aastaringselt!

Pikka iga, Sulle, Eesti Vabariik!


About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Lihtne nagu liblika lend, Reis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s