Eludisaineri kiirkursus

 
Strand, Pärnu 30.10.09
Minuni jõudis mõne nädala eest teadmine, et üks imeilusa nimega kena noor naisterahvas tahab täiesti tasuta jagada kaasmaalastele tarkust, kuidas oma soove ja unistusi reaalsuseks muuta. Seda kõike loomulikult iseenese näite varal. Hmmm … intrigeeriv mis?
 
Siinkohal ei heieta ma kolme tunnise etteaste sisust vaid olemusest, sellest, mis tundeid kogu see värk minus tekitas. Enamuse minu tänasest päevast on mul peas keerelnud mõte, et ma kirjutan Marlenile kirja. Ainus takistus on siiani, et ma ei oskaks selle kirjutamist põhjendada, et mis ma talle sellega öelda tahaksin. Sestap ma talle ei kirjuta, vähemalt esialgu, heietlen siinsamas, vaatame, kas saan enda jaoks selgemaks.
 
On reede õhtune pimedus, jõuan kohale 3 minutit enne algust. Otse Tallinnast, seljataga on töönädal, seega väsinuna ja tegelikult tahaksin hoopis kiiresti koju.
 
Minu üllatuseks on inimesi päris palju, ma pakun, et paarsada, eelnevalt on üritus toimunud juba Tallinnas, Tartus ja Viljandis.
 
Alustuseks, tõuseme püsti, plaksutame käsi ja patsutame endale pähe. Et veri liikuma läheks ja publik ülesärkaks. Teadagi.
 
Ja siis läheb lahti, Marlen räägib, väga loomulikult ja soravalt, täidab lava kenasti endaga, viskab nalja, suhtleb siin ja seal osalejaga, saab ka endaga hästi läbi. Ühesõnaga täitsa viks-vonks, on teine veel kõvasti ülekeskmise kena inimene pealekauba.
 
Tuleb tunnistada, et Marleni esitatu sisu iseenesest oli lihtne ning ta ei rääkinud midagi uut (üsna tavapärane enamike lavalaudadel käinud jutlustajate puhul – minu meelest on see hea termin, ilma tagamõtteta). Ajastus on selliseks (mina nimetan seda ajupesuks, heas mõttes, vist) ettevõtmiseks suurepärane, keskmine inimene on praegu tuleviku suhtes hirmul ja masenduses ning on avatud haaramaks igasugust päästerõngast; peaasi, et tunneli lõpust kumaks valgust. Selliste tarkuseterade jagajaid on olnud piisavalt enne ja kindlasti tuleb neid lisaks kuni aegade lõpuni.
 
Ilmselt seetõttu, et mul pole valgustamata tunnelit, mulle see etendus ei mõjunud. Mina julgen muutusi enda elus teha, ja teengi – just siis, kui ma tunnen, et nüüd on aeg. Ja kuna see sisendamine mulle ei mõjunud, tegelesin ma samalajal hoopis analüüsiga: mis on "etenduses" hästi ja mis häirib. Sellest ma tahtsin Marlenile kirjutadagi.
 
Marlen, nagu paljud-paljud inimesed on saanud "valgustatud" filmi The Secret vaadates, vaatasin kord isegi, tuleb tunnistada, et 3/4 tähelepanuga. Ma lihtsalt ei suuda end sundida pikalt keskenduma asjale, mida püütakse puust ja punasega selgeks teha, kui tegelik sisu on juba esimese veerandtunniga selge. Film ise  on mõtlemapanev ja loogiline. 
 
Tänaseks on M. käinud ära ka jänkide maal ja seal koolitatud Eduka Elu konsultandiks – aga siit kogu jama ja minu skeptitsism pihta hakkabki. Ma olen näinud mitmeid jänkide juures väljaõpetatud inimeste etteasteid ja need on pagana analoogse ülesehitusega, kasutatakse sünkroonseid võtteid publikuga suhtlemisel, sarnane sõnavara ja inimestega manipuleerimine jne. Deem ja siin on see koht, kus minul on automaatne blokeering. Kõik need ämeerika-aktsendiga OK-eid ja SORRY-d viitavad otse ja omadega, kust teema pärineb, kuidas gurust on üksühele eeskuju võetud, kuidas kuulaja enda sõrme ümber keerata. Näiliselt on kõik täiesti süütu, aga mida pole, on originaalsus. Eristumine ja usutavus on minu jaoks võtmesõnad, aga seda ma ei adunud.
 
Ja siis lõpuks tuleb point, mida oli oodata. Tasuta lõunaid ei ole (ma pole seda kunagi arvanud). Elus on kõik äri, eduka elu saavutamise õpetus sealhulgas.
Niisiis – kui ma tahan, et Marlen mulle ja paljudele teistele soovide ja unelmate realiseerimisest rohkem, kui 3 h räägiks, pean ma tingimata osalema järgmisel üritusel ja see on tasuline (mis on absoluutselt loogiline, iga sellise üritusega kaasnevad ka mingisugused kulud). Pealegi, Marlen ju juba investeeris endasse – egas ämeerikas ilma rahata ei koolitata. 
 
Massid kogu planeedil on valmis selmoel iseendasse investeerima, nutikad on selle ära tabanud ja nüüd teevad naiivsete (loe: käin kursusel ja mu elu muutub lilleks) inimeste arvel head äri. Aga miks siis need massid ei ikka veel õnnetipul ei ela, ahh?  Ongi nii, et läbides tasulised kursused, saan ma kohe eriti-eriti osavaks oma elu disainimise alal! VOT ei saa ikka küll! Silmi pööritav Ma tean, et ma saan ise hakkama oma ilusa elu disainimisega. Aga aitäh eriti soodsa pakkumise ja kutsumise eest!
 
Ma austan tütarlast julguse ja ettevõtlikkuse pärast võtta selline asi ette kinniste eestlaste seas ja ma olen kindel, et sul saab olema väga palju tänuväärset publikut! Olgu siis või oranžis kampsikus käed kõvasti rinnale ristatud.
 
Kogemuste omandamiseks, kasvamiseks ja arenemiseks on Eesti ilmselt paras paik, et tulevikus haaret laiendada, kui tahtmist on. Ja ikkagi, minu jaoks on tegemist järjekordse pisikese vainupeebuliku tegelasega. Ehkki kordades sümpaatsemaga Naeratus Edu igaljuhul, Marlen!
 

About The Driimer

Harilikult küsitakse nii: nimeta 3 asja, mis sa võtaksid kaasa üksikule saarele. Miks ma peaksin minema üksikule saarele... Ma nimetan 3 asja, mille ma maailmast üksikule saarele eraldaksin, minuta - kõikvõimalikud relvad, raha, religiooni - maailmast saaks üks äraütlemata ilus paik elamiseks, ilma, et ma peaksin maailma eest sinna saarele pagema.
Rubriigid: Tervis ja heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Eludisaineri kiirkursus

  1. Muuseas ütles:

    sa oled lihtsalt mõnus…siinkohal mu sooduspakkumine ainult sulle superhinnaga: ülivinge hüperpointimine kõigest milli eest!!! kui korraga maksta ei jõua, siis luba, et maksan hiljem…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s